Street Fighter – propozycja dla miłośników walk

W Street Fighter grał każdy, kto w latach dziewięćdziesiątych lubował się w strzelankach i bijatykach. Firma Capcom, która jest autorem serii Street Fighter, zaplanowała grę początkowo w formie automatu do gier.

Widząc potencjał gatunku oraz entuzjastyczne przyjęcie, Capcom pokusił się o przygotowanie kolejnych części w serii. Najnowsze uzupełnienia Street Fighter wyróżniają się opcjami niedostępnymi w pierwowzorach. Przede wszystkim jest to możliwość wyboru postaci, która do walk ulicznych zostanie skierowana. Bohaterów w Street Fighter jest aż ośmiu, każda z nich odróżnia się nie tylko wyglądem, ale także preferowanym stylem walki oraz dodatkowymi umiejętnościami. Rozgrywkę ułatwia także sposób walki i zadawania ciosów, opierający się o sześć przycisków. Street Fighter zatem to obecnie trzy rodzaje ciosów pięścią oraz trzy rodzaje kopniaków.

Street Fighter dzisiaj to legenda gatunku. Jest ona odpowiedzialna za sukces wszelkich rozgrywek tego typu w latach 90. Potwierdzenie tego zdania odnajdziemy wśród wielu różnych wersji gier produkowanych pod znakiem serii. Niektóre wersje sprzedały się nawet w milionowych egzemplarzach. Najlepszym dowodem jest wersja na konsolę Nintendo wypuszczona na rynek w 2008 roku, która zapisała się na czołowym miejscu listy najlepiej sprzedających się tytułów przygotowanych właśnie z myślą o tej platformie.

Street Fighter w wersji II nie zmienia wiele. Zawodnik kontrolowany przez gracza startuje w kolejnych walkach, w systemie 1:1, do czasu, aż wygra w dwóch rundach. Każda z nich ma nałożony limit czasowy, a jeśli zostanie on wyczerpany, za zwycięzcę uważa się tego zawodnika, który zachowuje więcej energii. Po trzech wygranych walkach zawodnik startuje w minigrze, umożliwiającej zwiększenie ostatecznego bilansu.

Street Fighter to najlepszy dowód na to, że czasami w prostocie siła. Prosta fabuła i proste reguły gry stały się w tym przypadku kluczem do sukcesu.

Dodaj komentarz