Wojskowym być… Counter Strike

Dla miłośników strzelanek, gier wojskowych oraz walk idealną propozycją wydaje się być Counter Strike. To gra, która opiera się przede wszystkim na koncepcji walki antyterrorystów i terrorystów, w której sednem jest ochrona bombsite’u oraz uwolnienie zakładników.

Pomysł na Counter Strike opierał się na stworzeniu rozgrywki, która w dużej mierze będzie toczyła się w sieci. Dopiero po czasie, kiedy Counter Strike zdobył już należną popularność do gry dopisano boty, umożliwiające rozgrywkę bez udziału innych graczy, a więc w trybie off-line. Gra jest uaktualniana na bieżąco, co bardzo cenią sobie gracze.

W grze Counter Strike liczy się drużyna, a nie pojedynczy gracz. Pierwotnie było to dla graczy spore zaskoczenie. Okazało się jednak, że jest to zaskoczenie in plus, podobnie jak bardzo realistyczna reakcja grywalnych postaci na strzały czy na działania przeciwnika, możliwość zastosowania takich opcji jak skradanie się, ukrywanie czy uchylanie się przed pociskiem. Realia te doceniono do tego stopnia, że gra stała sie jedną z platform turniejowych na specjalnie organizowanych imprezach.

Counter Strike daje możliwość wcielenia się w terrorystę lub antyterrorystę. Cele dwóch drużyn zawsze są względem siebie sprzeczne, gracz musi zatem przyłożyć ogromną wagę do działań własnych i do współpracy, aby osiągnąć cel lub zabić wszystkich wrogów. Każda runda jest także ograniczona czasowo. Atutem tytułu jest także kilka różnych trybów rozgrywki, które urozmaicają potyczkę.

Counter Strike zdobył wiele nagród oraz wyróżnień przyznawanych zarówno przez graczy, wydawnictwa komputerowe, jak i ekspertów. Producent postanowił wykorzystać szansę, jaką otworzył przed nim Counter Strike, tworząc odrębną grę bazującą na tym pomyśle, przeznaczoną jednak dla jednego tylko gracza.

Dodaj komentarz